Co się dzieje na Ukrainie – 25.11.2018.

Na Morzu Azowskim groźna konfrontacja Ukrainy z Rosją – piszą w  ‚Deutsche Wirtschafts Nachrichten’. – Wraz z pojawieniem się brytjskiego okrętu wojennego może zaostrzyć się sytuacja. W sobotę wieczorem doszło do pierwszego incydentu.

image

Czytamy w  https://de.sputnik.com/  – W okolicach Półwyspu Krymskiego wdarły się ukraińskie łodzie na rosyjskie wody terytorialne. Zareagowały rosyjskie okręty, czego skutkiem było uszkodzenie silnika i kadłuba ukraińskiej łodzi. (…) Dwa kolejne okręty ukraińskiej marynarki wojennej zmierzają z pełną szybkością w kierunku Cieśniny Kierczeńskiej.

Równocześnie ukraińskie wojsko rozpoczęło intensywne ostrzeliwanie Donieckiej Republiki Ludowej. Kijowskie oddziały użyły różnych rodzajów broni, w tym ciężkiej artylerii.

Pisze bloger niemiecki:  ‚Czy Poroszenko otrzymał z Zachodu rozkaz ataku?’

29 myśli w temacie “Co się dzieje na Ukrainie – 25.11.2018.”

 1. „W Wojskowych Morskich Siłach Ukrainy ogłoszono alarm. Wszystkie okręty wychodzą w morze” – poinformował na Twitterze Portal Militarny Ministerstwa Obrony”. –

  — Nie jest dobrze. Poroszence potrzebny jest stan wojenny, by odwlec wybory na Ukrainie.

  Polubienie

  1. Chyba w artykule-tłumaczeniu Floresa z FRN (Fort Russ News), co Pan otrzymał, jest sugestia, że rozwiązaniem problemu wyborów dla Poroszenki (faktycznie ma niewysokie notowania) jest ogłoszenie stanu wyjątkowego. Nawet jeśli Pan nie ma tego tekstu, to Flores na pewno to pisał co najmniej tydzień temu.
   Oznaczać to może, że cały incydent, wiemy jednoznacznie że sprowokowany przez żydobanderowców, może być nie wynikiem podpuszczania z Nowego Jorku czy Pentagonu, ale próbą rozwiązania wewnętrznych problemów Ukrainy zainspirowaną w Kijowie (czy Tel-Aviwie :-). Oczywiście możliwe jest również continuum rozwiązań pośrednich.
   Całość to pewnie „neokonserwatywna” wojenna histeria. Kiedyś koncentrowali się na froncie koreańskim, potem skupili uwagę na Zatoce Perskiej i Iranie a teraz na Ukrainie z przyległościami.
   Pewnie potrzebny jest spokój, choć nie ukrywam, że tego typu wieści z Ukrainy przyjmuję z większym zdenerwowaniem. Widać wyraźnie, że „nasze” władze marzą o zintensyfikowaniu procesu ludobójstwa Słowian.
   Może to wszystko być związane z coraz bardziej naglącą koniecznością dokonania jakiegoś „resetu” w Europie. Ludowe powstanie odblaskowych kamizelek we Francji jest wspierane przez ~73% Francuzów. Lud ma dość, a iskra, jeśli się pojawi, to powinna we Francji. To ciągle najmniej zlobotomizowany naród w Europie.
   Jeśli istnieją podręczniki technologii sprawowania władzy, to jest tam pewnie napisane że klasycznym rozwiązaniem takich problemów jest wojna. Wojna przyniesie koniunkturę, a w każdym razie zajęcie dla nierobów, co teraz się buntują, wojna jest usprawiedliwieniem dla wprowadzenia cenzury i stanu wyjątkowego, wojna odciaga społeczną uwagę od takich zagadnień bo skutecznie tworzy nowe problemy.
   Jak mówił bankster Morawitzky, „wojna wszystko zmienia w pięć minut”.

   Polubienie

   1. Witam 🙂

    Artykuł Floresa w pańskim tłumaczeniu był opublikowany parę dni temu, link:

    https://zygmuntbialas.wordpress.com/2018/11/23/co-sie-dzieje-na-ukrainie-23-11-2018/

    Pisze Pan: „… cały incydent, wiemy jednoznacznie że sprowokowany przez żydobanderowców, może być nie wynikiem podpuszczania z Nowego Jorku czy Pentagonu, ale próbą rozwiązania wewnętrznych problemów Ukrainy zainspirowaną w Kijowie (czy Tel-Aviwie :-). Oczywiście możliwe jest również continuum rozwiązań pośrednich”. –

    — No tak, nie wiemy dokładnie. Faktem jest, że są następne zawirowania wokół Rosji.

    Polubienie

   2. No właśnie 🙂
    Ten Flores to jakiś prorok!
    A poważnie, taka opcja na pewno funkcjonowała w gabinetach na dnieprowej skarpie, dlatego Flores ją opisał.
    Wiemy dzisiaj, jak wybuchła chociażby I wojna światowa. Jakiś gorącokrwisty mason zabił następcę wiedeńskiego tronu i potem poszło z górki. Świry w Kijowie pewnie chciały, aby te kutry, co i tak trzymają się tylko na farbie, doprowadziły do podobnego wydarzenia.
    Pewnie nikt nie chce pełnoskalowej III wojny światowej, ale wzmocnienie wojny w Donbasie z włączeniem do niej Polski i Pribałtyki, to pewnie opcja, która pasuje wielu ludziom także w Kijowie czy w Warszawie. Różni ludzie będą prowokować podobne wydarzenia, które mogą stać się pretekstem do zwiększenia skali wojny, co tylko tli się w Donbasie.
    Czytam koszerną wersję wydarzenia znanego jako Prowokacja gliwicka (Wikipedia):
    =============
    Prowokacja gliwicka – niemiecka operacja dywersyjna typu false flag na niemiecką radiostację w Gliwicach, dokonana w czwartek 31 sierpnia 1939 o godz. 20:00, wykorzystana przez niemiecką propagandę jako główny „dowód polskich prowokacji”. (…)
    Prowokacja gliwicka była jednym z serii przedsięwzięć Hitlera, mających zapobiec przekształceniu planowanej agresji III Rzeszy na Polskę w II wojnę światową, poprzez powstrzymanie sojuszników Rzeczypospolitej od wywiązania się z zobowiązań sojuszniczych wobec Polski, co by oznaczało dla Niemiec ryzykowną wojnę na dwa fronty.
    =============
    Z niemieckich źródeł słyszałem, że oni się nie przyznają do tej prowokacji. To podobno zrobiły faktycznie łobuzy, które przyszły z polskiej strony, ale płynnie nie mówiły po polsku, co wyszło w trakcie przesłuchań 🙂
    To pokazuje, że w wykreowanie zdarzenia, które stanie się przyczyną deklaracji wojny, mogą być zaangażowane różne siły, także „organizacje pozarządowe”. Pewnie Fundacja Batorego ma pełne ręce roboty 🙂

    Polubienie

 2. No to udało się panu Poroszence odwlec na czas jakiś wybory prezydenckie.Ma od kilku promilowe poparcie więc o tym że będzie dążył do stanu nadzwyczajnego mówiło się od dawna.
  Ale pomijając już osobę Poroszenki to oto jesteśmy a raczej będziemy świadkami wielce pouczającego widowiska.
  Trzeba trafu że identyczne (jak to z wczoraj) zajście morskie wydarzyło się na Morzy Czarnym między Amerykańskim krążownikiem USS Yorktown a jednostkami patrolującymi granice ZSRR, w 1988 r .Wówczas to po bardzo wnikliwym śledztwie amerykańscy specjaliści od prawa morskiego orzekli że „strona sowiecka” nie naruszyła prawa. https://en.wikipedia.org/wiki/1988_Black_Sea_bumping_incident
  Ciekawe jak w dzisiejszych czasach,czasach w których USA zdominowała każdą kiedyś w miarę niezależną instytucje od ONZ po komitet olimpijska,jak dzisiaj będzie oceniony ten incydent przez „niezależne arbitraże”.

  Polubienie

  1. To nie tylko wybory zwiazane sa ze stanem wojennym.
   To chodzi przede wszystkim o to, ze stan wojenny ma zablokowac wszelka krytyke na temat radosnej dzialnosci junty kijowskiej bo nie wolno ludziom protestowac, gromadzic sie na ulicy i pyskowac na przyklad na podwyzke cen i bajzel w kraju..

   Oczywiscie w calej awanturze rzad w Polsce poparl Poroszenke i jego pomysly a raczej ‚sugestie’ z USA.
   Inaczej w Polsce ocenia sie wprowadzenie stanu wyjatkowego w roznych krajach.

   W ‚swietle zdarzen’ dosc podejrzanie wyglada ocena gen. Jaruzelskiego, ktory wprowadzil stan wojenny ( i okazal sie zdrajca) – np. a Macrona, ktory bohatersko utrzymuje we Francji stan wyjatkowy juz ponad dwa lata.
   A teraz cymbal i kryminalista, syn kryminalisty, okazal sie statesmanem i wielkim odwaznym politykiem, bo ‚wprowadza porzadki w kraju’, zeby nie bylo zamieszek. A te porzadki na Ukrainie maja pokazac Rosji, ze sie Poroszenko nie boi prowokowac
   Za wprowadzenie stanu wojennego w Polsce, prezydent Reagan nalozyl idiotyczne sankcje na cala Polske. A wlasciwie dolozyl sankcji Polsce.
   Gada Patroszenko pewnie juz oczekuje Nagroda Nobla.

   Przypomina mi sie takie zebranie Rady Zakladowej w Hucie im. Lenina w Nowej Hucie, ktore niegdys cytowla cala polska prasa.
   Otoz na zebraniu Rady Zakladowej, lokalny dzialacz zwiazkowy -pewnie naslany przez KOR- wyglosil wielkie przemowienie w obronie robotnikow.
   I zakonczyl swoje publiczne wystapienie dramatycznym pytaniem:
   „Bo dlaczego, towarzysze, jednego pracownika przedstawia sie raz w dobrej superlatywie a raz w zlej??”
   Podobnie widac ocenia sie wprowadzenie stanu wojennego w roznych krajach.
   Na Ukrainie nalezy przedstawic narodowi wprowadzenie stanu wojennego jako „dobrej superlatywy”.
   Tak kiedys nasmiewalismy sie z jakiejs bardzo nieudanej reklamy polskiego lnu:
   „Polski len zdobi ciebie – a szpeci twojego wroga”.
   A u nas teraz , w wolnej i niepodleglej Polsce jest odwrotnie.

   Polubienie

   1. „… A teraz cymbal i kryminalista, syn kryminalisty, okazal sie statesmanem i wielkim odwaznym politykiem, bo ‚wprowadza porzadki w kraju’, zeby nie bylo zamieszek”. –

    — I nasuwa się tu pytanie: „Gdzie jest, jak się ma opinia publiczna?”. Mało jest głosów potępiających te manipulacje. Ci, co się odważą spojrzeć obiektywnie na sprawę, są narażeni na wyzwanie (co najmniej). A nie jest trudno dojść istoty rzeczy: wystarczy uważnie słuchać mainstreamu, w których roi się od niekonsekwencji i sprzeczności.

    Polubienie

 3. Kilka ciekawostek związanych z holownikiem Yany Kapu.

  Holownik Yany Kapu to ta „jednostka morska” która stała się narzędziem ukraińskiej prowokacji na Azowskim Morzu.
  Zbudowany w dalekim 1974 r od jakiegoś czasu nie był w imponującym stanie.Między nami mówiąc „pływające zwłoki”.
  W pierwszych minutach konfliktu zachodziła obawa że załoga Yany Kapu nie reaguje na wysyłane sygnały ostrzegawcze z tego powodu że po prosu nie panuje nad łajbą z powodu jej stanu technicznego.
  W pamiętnym sierpniu 2008 r podczas napaści Gruzji na Osetię prezydent Juszczenko wysłał holownik Yany Kapu z zadaniem prowokowania ruskiej floty.
  Podczas kryzysu krymskiego w 2014 r zdezorientowana załoga Yany Kapu podniosła rosyjską banderę Ale po kilku godzinach oczekiwania ruszyła do portu w Odessie.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AF%D0%BD%D1%8B_%D0%9A%D0%B0%D0%BF%D1%83_(%D0%B1%D1%83%D0%BA%D1%81%D0%B8%D1%80)

  Polubienie

 4. Partyzant
  Pisałeś przedwczoraj: „… to wszystko jest ustawka, jesteś tam tylko dla tego że masz dużą poczytność a ją masz nie napiszę ci dlaczego”. –

  — Tak, przyznaję Ci rację. Na razie zawiesiłem publikowanie w Neonie.

  Polubienie

  1. Tusk sie okropnie osmieszyl
   Wlasnie ci ukrainscy marynarze sie przyznali, ze mieli za zadanie prowokowac Rosjan

   video po rosyjsku
   https://rs-lat.sputniknews.com/rusija/201811271117977997-snimak-kercki-moreuz-mornari-/

   video jest po rosyjsku
   https://srbin.info/2018/11/26/ukrajinski-mornar-priznao-namerno-smo-provocirali-ruse-foto-video

   http://www.whatreallyhappened.com/de/node/725626#axzz5Y3rXIeyc

   Ollie Richardson na twitterze:
   „According to @poroshenko’s “martial law” decree, anyone who openly claims that Ukraine is aggressive towards Russia can be charged under “state treason” (Article 111), which means at least 5 years behind bars.
   Meanwhile, in Russia you are free to criticise Putin all you want.”
   Pobiezne tlumaczenie:
   Poroszenko zapowiedzial, ze w czasie stanu wyjatkowego , kazdy kto bedzie opowiadal, ze Ukraina postapila wobec Rosji agresywnie – pojdzie do wiezienia na 5 lat jako zdrajca.
   A tymczasem, w Rosji kazdy moze krytykowac Putina ile zechce”

   Jakos w czasie majdanu , Ukraine ominelo szczescie stanu wyjatkowego.
   Zaskakuje powod wprowadzenia stanu wojennego na terenie kraju – podczas gdy awantura zrobila sie poza krajem, na morzu.

   Niektorzy wyrazaja zdziwienie, ze Poroszenko, ktory ‚naciagnal’ az 8 procent popularnosci ma czelnosc przystapic do wyborow.
   Inni twierdza, ze chodzi tez i o to, zeby Putinowi napsuc krwi i obsmarowac go przed konferencja w Argentynie. Poroszenko wyraznie straszy, ze nie dopusci do spotkania Putina z Trumpem.
   Car Poroszenko!
   W Kijowie zanim przyszla informacja o zajsciach na Morzu Azowskim, to banda juz przygotowana rozpoczela atak na ambasade rosyjska i awanturuja sie w Odessie i Mariupolu.
   Umowe o wspolpracy na Morzu Azowskim, Rosjanie podpisali z Ukraina w 2003 roku i jak do tej pory obie strony bardzo przestrzegaly umowy.
   Teraz Poroszenko opowiada, ze te umowe nalezy rozerwac na czesci .

   A tymczasem Ukraina ostrzeliwuje mieszkalne dzielnice w Donbasie z ciezkiej artylerii:

   Ukrainian Forces Pound Donbass Residential Area with Heavy Artillery – Sputnik International

   https://sputniknews.com/europe/201811251070123268-ukraine-donbass-shelling-heavy-artillery/

   Polubienie

   1. Witam 🙂

    „Tusk sie okropnie osmieszyl”. –

    — Nie tylko on. Schetyna zarzucił PiS-owi, iż ten zbyt mało działa w sprawie Ukrainy. Dobre sobie. Czy można być bardziej probanderowski od wielu PiS-owskich polityków.
    PO, gdyby była cokolwiek samodzielna, uderzyłaby w inne tony. Bo ludzie to czy owo wiedzą i swoje myślą.

    Jeśli chodzi o Neon, to adminami zostali Astra, Zawisza Niebieski oraz… AgnieszkaS!!!) Wstrzymał się na razie, czy też go wstrzymano, Husky. No to – używając Pani słów – niech się gotują w swoim własnym sosie.

    Polubienie

   2. Szczerze mówiąc fizjonomii maja zadowolone. Cyniczny bandera wysłał swoich kamikadze na ”smiertny boj”, żeby potem śpiewać o nich pieśni chwalebne a tu uszli z życiem i jeszcze do domu wrócą, do żon, do matek.

    Polubienie

 5. Zobaczcie, co sie stalo:
  Kiedy Poroszenko mial oglosic stan wojenny, to Wierchowna Rada zablokowala jego przemowenie !
  Poroszenko uciekl z Rady, zeby zadzwonic do …Pompeo, i zobaczymy co dalej..
  Smiesznie (?) tlumaczyl wiec Poroszenko, ze ‚stan wyjatkowy bedzie wprowadzony z chwila gdy rosyjski zolnierz stanie na ukrainskiej ziemi’.
  I wreszcie wyrwala sie z ust Poroszenki czysta prawda:
  Rosyjskich zolnierzy nie ma na Ukrainie.

  Ja niejako i poniekad, rozumiem Ljaszko, Timoszenko i paru innych ‚deputowanych’: w razie stanu wojennego, Poroszenko ich wszystkich pozamyka.
  W ukrainskim cyrku wybuchl smierdzacy gaz – gdzies rura pekla; ktora Amerykanie wybudowali.
  Bo im tak te rurociagi w USA bez przerwy pekaja.

  MPs block Poroshenko, he flees from the Rada to his facebook page, phones Pompeo – Fort Russ
  Poroszenko ucieka z posiedzenia Rady Wierchownej , leci do fejsbuka i dzwoni do Pompeo:

  https://www.fort-russ.com/2018/11/mps-block-poroshenko-he-flees-from-the-rada-to-his-facebook-page-phones-pompeo/

  Polubienie

 6. Wśród ukraińskich wojskowych, którzy zostali zatrzymani w Cieśninie Kerczeńskiej był dowódca łodzi pancernej Roman Mokryak, który w ukraińskich mediach obiecał zniszczyć rosyjskie okręty przy pomocy taktyki ”Wilcza Staja”

  Według krymskiego blogera Aleksandra Talipowa, dowódcami zatrzymanych statków byli Bogdan Nebylica i Roman Mokryak. Według niego obaj byli „gwiazdami” ukraińskiego Internetu i mediów.
  https://vz.ru/news/2018/11/26/952400.html

  Polubienie

  1. Witam Panią 🙂

   „… dowódca łodzi pancernej Roman Mokryak, który w ukraińskich mediach obiecał zniszczyć rosyjskie okręty przy pomocy taktyki ”Wilcza Staja”. –

   — Śmierdzi ukraińską prowokacją na odległość. W mainstreamie słyszymy co innego, a ja zastanawiam się nad tym, że ludzie mogą znowu słuchać tak przekręconych informacji.

   Polubienie

 7. Węgry odmówiły Amerykanom ekstradycji dwóch Rosjan i wysłali ich do Rosji. Madziarowie jednak mają jaja.
  Węgry pozostają jednym z kluczowych partnerów Rosji w Europie, stosunki między tymi dwoma krajami rozwijają się niemal we wszystkich dziedzinach. Tak stwierdził Władimir Putin na spotkaniu z premierem Węgier. Viktor Orban dodał, że kraje mają potencjał, by rozwijać więzi w energetyce, rolnictwie, kulturze i innych branżach.

  Polubienie

 8. Jest taki film „Wag the Dog” sprzed dwudziestu lat (https://www.youtube.com/watch?v=steA_PZPkc8). Tam prezydent dwa tygodnie przed wyborami w Gabinecie owalnym zgwałcił harcerkę, co oczywiście może odbić się negatywnie na perspektywie jego zwycięstwa w wyborach, w których ubiega się o reelekcję.

  Polityczny spin-doktor grany przez Roberta de Niro ma za zadanie zapewnić prezydentowi wygraną. Co on robi? Zmienia „narrację”. Narzuca narrację „wojny z Albanią”. Sprawa gwałtu na dziecku odchodzi na plan dalszy. Teraz chodzi o narodową mobilizację, obronę kraju, patriotyzm, „nie zmienia się konia w trakcie wyścigu”, itp.

  Wiemy że w przyszłym roku mają się odbyć wybory na Ukrainie a Poroszenko w sondażach ustępuje złodziejce Tymoszenko w wymiarze dwucyfrowym. Na dzisiaj nie dają mu nawet szans wejścia do drugiej tury. Co robi Poroszenko: wysłał statki marynarki wojennej na rosyjskie wody terytorialne celem sprowokowania incydentu, który ma doprowadzić do wojny. Już ogłosił stan wojenny.

  To nawet nie jest historia. Hollyłódzkie scenariusze filmowe odgrywane są w realnym życiu, ale jako farsa.

  Taka wojna oczywiście pasuje również jego sponsorom czy przyjaciołom w Nowym Jorku czy Tel-Awiwie. Pasuje wszystkim 🙂

  Polubienie

 9. Ukraiński działacz społeczny Jurij Kasjanow, który wcześniej postanowił kandydować w wyborach prezydenckich na Ukrainie, nie jest zaskoczony, że ukraińscy marynarze z zatrzymanych w Cieśninie Kerczeńskiej okrętów przyznali się do udziału w prowokacji Kijowa.
  „Nie byli nawet bici. Już wyrazili skruchę, powiedzieli, że winna jest Ukraina. A my chcemy, żeby walczyli?

  Całość, link: https://pl.sputniknews.com/swiat/201811289277865-ukraina-prowokacja-ciesnina-kerczenska/

  Polubienie

 10. Władimir Putin: „Jeśli chodzi o incydent na Morzu Czarnym, jest to, oczywiście, prowokacja zorganizowana przez obecny rząd, w tym przez prezydenta działającego przed wyborami prezydenckimi na Ukrainie w marcu przyszłego roku” — powiedział Putin na forum inwestycyjnym VTB Kapitał „Rosja woła!”. Według niego pod względem notowań obecny przywódca Ukrainy (Petro Poroszenko — FI) znajduje się na piątym miejscu, „może nie dostać się nawet do drugiej tury”.

  Całość, link: https://pl.sputniknews.com/swiat/201811289281470-Putin-ukraina-incydent-morze-czarne-rosja/

  Polubienie

 11. Ja mysle, ze prowokacja mogla byc wyrezyserowana w USA. Wskazuje na to informacja, ze Poroszenko nie chce dopuscic do spotkania Putina z Trumpem. Takiej potegi to on chyba nie ma. Ale kto wie..
  I dzis juz podali we wiadomosciach, ze prawdopodobnie spotkanie nie dojdzie do skutku.
  Nie chodzi o to glupie spotkanie, ktore i tak niczego nie zmieni. Chodzi o pyskowanie na Rosje z kazdej strony. I izolowanie Putina na G-20 w Argentynie.
  W CGTN (chinskie wiadmosci) pokazali jakiegos durnia z Kanady – profesora od ekonomii i polityki, z uniwersytetu w Toronto, niejakiego Aurela Brouna, ktory opowiadal, ze Rosja jest na skraju upadku, i ze ma najwieksza na swiecie korupcje, z ktora nie walczy a Putin ma okropnie niskie notowania jako prezydent.
  Wiec tak rozumiem, ze zatrudnili wszystkich glupow swiata, ktorzy powtarzaja dokladnie te same brednie co rozni ‚naukowcy’ powtarzali o Husseinie, Kadafim itp.
  Tymczasem zachowanie Trumpa wobec Arabii Saudyjskiej i Jemenu nie wywoluje takiego oburzenia jak zajscie w Ciesninie Kierczenskiej,
  Kongres co prawda przeglosowal Trumpa gdy chodzi o niedostarczanie broni Saudom, a Sanders mial bardzo ladne przemowienie – zobaczymy jak sie zachowa senat.
  Chodzi o to, ze Trump z zieciem, Kushnerem, maja zupelnie prywatne biznesy z Arabia Saudyjska – i to nie jest w ogole korupcja.
  Ze nie wspomne Ukrainy – tam nikt nie potepia korupcji.
  Ciekawe ile mamy praw miedzynarodowych ? dla kazdego kraju inne?

  Polubienie

 12. Leszek Miller na temat działań ambasador USA w Polsce:

  Georgette Mosbacher. Pani ambasador wysłała premierowi ostry list w obronie należącej do Amerykanów telewizji TVN, wyraźnie domaga się też preferencji dla firm z USA działających w Polsce. – Ona jest kopią prezydenta Trumpa – uważa były premier. Miller przyznał, że jako premier dostał podobny list, ale od byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Jimmy’ego Cartera – Napisał do mnie, że jest zaniepokojony, iż duży akcjonariusz amerykański, który miał wtedy udziały w Agorze [wydawcy „Gazety Wyborczej” – red.] informuje go, że polski rząd zamierza ograniczyć jej wpływy. Przestrzegał mnie, że jeżeli nie zmienię polityki, to Polska może utracić bardzo ważne kontakty handlowe i spadnie jej pozycja na arenie międzynarodowej – wspominał Miller. — To jest stały sposób działania Amerykanów – dodał.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/miller-o-ambasador-usa-to-kopia-trumpa/nrpbwrg

  Polubienie

 13. Jest jeszcze jeden aspekt rzadko poruszany. Plotki mówią, że Judeoanglosasi dostarczyli żydobanderowcom SADM (https://pl.wikipedia.org/wiki/Special_Atomic_Demolition_Munition), bombę atomową w walizce, z przeznaczeniem zapewne do uszkodzenia Mostu Krymskiego.

  Most Krymski jest, z oczywistych względów, solą w oku władz samoistnej Ukrainy, jego zniszczenie było już projektowane przez różnych, także wysokich rangą, funkcjonariuszy reżimu. Uszkodzenie mostu na pewno stałoby się zdarzeniem eksploatowanym przez ekipę Poroszenki jako wielki sukces w walce o lepsze jutro 🙂
  Taka eksplozja mogłaby się także przyczynić do eskalacji sytuacji na Morzu Czarnym i generalnie w Europie Wschodniej.

  Dostarczenie walizki z bombą atomową pod filar Mostu Krymskiego jest celem dla wielu zuchów ze służb specjalnych czy innych grup działających na zlecenie czy w interesie samoistnej Ukrainy.

  Polubienie

  1. „Taka eksplozja mogłaby się także przyczynić do eskalacji sytuacji na Morzu Czarnym i generalnie w Europie Wschodniej”. –

   — Gdyby tak miało być, trudno wyobrazić sobie następstwa takiego przestępstwa.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s