Gospodarka czy rabunek – 01.12.2018.

Wiadomo, dlaczego wygonili żydow z Babilonii. Możemy rzeczywiście opowiadać o historii pieniądza. Fasynujący temat. Ale też możemy się czegoś z historii nauczyć. Solon jednego dnia umorzył wszystkie długi obywatelom i od razu poprawił ekonomię Aten. To samo robią Arabowie; co jakiś czas umarzają  WSZYSTKIE  długi. I to zrobili w Islandii. Unikają w ten sposób  ‚cykli koniunkturalnych’.
.
Prawdą jest, że żydzi wszędzie wprowadzają ‚commercial dishonesty’ – nieuczciwy handel i wiadomo, że historycznie sprawdzili się jako spekulanci finansowi. Prawdą jest też, że USA żyją z rabunku i jeszcze do niedawna dużo rzeczy im się udawało.
.
Ale gdyby to tylko i wyłącznie zależało od żydów i żydowskich spekulacji, to właściwie Chiny i Rosja dawno nie powinny już istnieć. Oba te kraje zostaly doszczętnie obrabowane przez Anglosasów i przy pomocy różnych aliantów. Wyobraźmy sobie, że USA są zbombardowane, okradzione i splądrowane przez obcych najeźdźców. Przeciez by po nich żółta plama nie została!
.
Amerykanie wywieźli z Rosji tysiące, tysiące ton złota, dzieła sztuki, splądrowali pałace; Anglicy w szale narkotykowym obrabowali Chiny doszczętnie. Okradli dość dokładnie Południową Afrykę i ciągle niszczą afrykańskie kraje, a teraz znowu jeszcze dorwali się do Brazylii i Ekwadoru, no i uwzięli sie na Europę. Dlaczego? – Bo USA nie mogą żyć bez rabunku.
.
„Spentagon” nie może się doliczyć dwóch trylionów [2 000 000 000 000] dolarów, które nie wiadomo gdzie im się  zapodziały. Zastanawiam się, czy to rzeczywiście do końca winien jest pieniądz, czy chodzi o to, co się z walutą wymienną dzieje i co się robi z pieniądzem wypracowanym przecież przez podatnika.
.
Gdyby Chiny, Indie, Rosja, Indonezja, Norwegia itp. tak się rządziły jak USA, to by już dawno zniknęły z powierzchni ziemi. Amerykanie napadają na kraje, które mają stabilną gospodarkę i przyzwoite warunki bytu. Taka była Afryka Południowa, Jugosławia, Libia, Irak, Syria. A i Demoludy miały lepszą gospodarkę niż USA. Bo w USA nie ma ekonomistów. Są rabusie. I debile.
.
Ja nie jestem specem od finansów, ale często oglądam programy Maxa Keisera i Stacy Herbert. Max Keiser długie lata pracował na giełdzie na Wall Street. Tak go wkurzyły te oszustwa, że zrezygnował z posady i teraz razem – też z Amerykanką – prowadzi regularny program pt. ‚Keiser Report’. Otóż w ostatnim programie Stacey opowiada, na czym polega problem amerykańskiej gospodarki. Po prostu nie ma zadnej.
.
Wypracowane przez naród fundusze trafiają ‚do złych ludzi’ – wielkich korporacji, na idiotyczne różne programy dla ‚krewnych i znajomych królika’, na wojny, które dużo kosztują, ale przynoszą coraz mniejsze dochody. Amerykanie pozbyli się siły nabywczej pieniądza. Wyeksportowali cały przemysł do Chin, Wietnamu, Indonezji i na Filipiny tylko po to, by nie płacić amerykańskiemu robotnikowi. Amerykanie nie wydają centa na infrastrukturę. Ostatnio nawiedziła USA seria kataklizmów i pożarów.
.
Jest wyjątkowym barbarzyństwem i bestialstwem wypuszczać więźniów do gaszenia pożaru w Kaliforni. Więźniowie otrzymują dolara za godzinę i mogą wyjść  ‚na swieże powietrze’,  ale…  Amerykanom szkoda pieniędzy na szkolenie strażaków. Przecież jest to oczywisty kryminał, używać więźniów do pożaru. Tu potrzebni są wyszkoleni strażacy. Administracja USA nie martwi się o odbudowanie zniszczonych kataklizmami terenów. W Puerto Rico dali pieniądze jakimś amerykańskim   ‚firmom’,  które wzięły pieniądze i słuch o nich zaginął. Clintonowa obrabowała do cna całe Haiti. Teraz USA przyczepiło się do Wenezueli, bo znów kogoś trzeba okraść.
.
I podczas gdy Chiny inwestują w infrastrukturę, innowacje, nowe technologie, w Ameryce walą sie mosty i miasta. A ogłupiały mieszkaniec Stanów Zjednoczonych jest przekonany, że to Rosja i Chiny ich okradają. Trump obiecuje obciąć fundusze na… pomoc innym krajom, to znaczy na Biale Kaski i Al Nusrę… No tak, ale kto będzie dla nich kraść i mordować.
.
Kiedyś Europa i kraje EWG były potęgą gospodarczą. Odkąd jankesy się uwzięły na ‚pomoc’ w utworzeniu Unii i postanowiły z NATO zrobić swoje ‚karzące ramię’, szlag trafił dobrobyt Europy. Przecież Francja, Włochy, Hiszpania, Grecja i kraje skandynawskie – to były kwitnące kraje, gdzie kwitł handel, turystyka i kultura. Gdzie się podziały znakomite filmy, muzyka i zasobna Europa?
.
Amerykanie mają największy arsenał broni we Włoszech i ogromne bazy w Niemczech i Bondsteel w Kosowie, a teraz i w Rumunii i w Polsce. Te żebraki ekonomiczne przygtowują się do rabunku Rosji i Chin, bo potrzebne jest nowe żerowisko dla kleptokracji. Dobry ekonomista nie ma czego szukać w \usa. Zdechnie z głodu albo w więzienu. Bo nieważne, ile się ma pięniedzy i ile się dodrukuje.  Ważne co się z nimi robi. Przypomina się „Skapiec” Moliera, który chował pieniądze, by ich nikt nie widział. A w bajce skandynawskiej o misiu Nalle jest historia misia, który wsadził pieniążek do ziemi, bo myślał, że mu wyrosną nowe, młodziutkie pieniążki.  Taką mentalność mają Amerykanie.
.
Bo wypłacanie zobowiazań wobec obywateli za ich obywatelskie pienądze – to jest socjalizm. Ale ratowanie zbankrutowanych banków i wielkich korporacji i różnych krewnych i parchów-oligarchów – to jest demokratyczny system kapitalistyczny. A tymczasem podano najświeższe statystyki:
.
Fresh statistics on China – Russia trade is out.
Trade volume for 10 months is $87.24b, +28.2 to 201. Ru exports to Chn +44% to $47.97 b, Ru imports +13% to 39.27.
Beijing & Moscow are on their way to landmark $100b with Russia running a surplus (twitter.com)
.
Rosja i Chiny mają się dobrze. Nie są zadłużone. Inwestują w nowe technologie i w infrastrukturę. Inwestują też w kulturę. Rosja wydała miliard dolarów na odnowienie Bolszoj Teatru i Teatru Baletowego w Petersburgu. I Chiny i Rosja wydają ogromne pieniądze na różne programy dla dzieci.
Ostatnio Putin otwierał Dzień Wiedzy dla dzieci. Gospodarzył Putin też na Światowym Festiwalu Młodzieży na Krymie, gdzie spędzają wakacje dzieci z calej Rosji. I kiedy Putin odwiedził szpital w małym miasteczku, zapytał bardzo chorego małego chlopca, Dimę Rogaczowa, co mu się marzy:
„Żeby był taki duży, jasny szpital dla dzieci i żeby było dużo zabawek” – powiedział chłopiec.
„Dobrze – powiedzial prezydent. –Zbudujemy taki szpital”.
Putin dotrzymal slowa. W Moskwie powstal kilka lat temu ogromny szpital dziecięcy z najlepszymi specjalistami onkologii. Maly Dima nie doczekał. Szpital został nazwany im. Dimy Rogaczewa.
.
Rosja wydała ogromne pieniądze na ‚odremontowanie’ okrutnie zaniedbanego Krymu. I wydaje dużo pieniędzy na usługi socjalne nie tylko na Krymie. Nie wspomne mostu Kierczenskigo.
.
Chiny kształcą swoje dzieci i studentów na koszt podatnika. Lecznictwo też jest tam bezpłatne. Chiny tylko w ostatnim roku wysłały 50 tysięcy młodych ludzi na studia zagraniczne. Chiny budują ogromną infrastrukturę. Teraz budują drugie kompletnie ekologiczne miasto. I podczas gdy w USA ludzie mieszkają na ulicach i w lesie, a władze miejskie wyrzucają bezdomnych ze… schroniska dla zwierząt, w Chinach 50 tysięcy pustostanów czeka na lokatorów.
.
I kapitalistyczna, największa demokracja swiata, jest po uszy zadłużona u komunistów. Bo nie ważne, ile się ma pieniędzy, ale ważne, co się z nimi robi.
.
Raport Keisera:
Capitalism is not working? (E1307) RT — Keiser Report
.
https://www.rt.com/shows/keiser-report/444235-financial-scandal-capitalism-china/
.
Upadek Ameryki: Scieki zalewają miasta najbogatszego kraju świata – American decline: Open pools of raw sewage in the richest country in the world — RT Op-ed
https://www.rt.com/op-ed/418572-us-decline-poverty-un/
.
W San Francisco schronisko dla zwierząt wynajmuje roboty, które odpędzają bezdomnych: ostatnio zabrakło już zupek w kuchni dla bezdomncyh.
.
San Francisco animal shelter hires robot to keep homeless people away — RT US News
.
https://www.rt.com/usa/413021-homeless-robot-animal-shelter/

.

Napisała: Tiamat

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s