Co się dzieje na Ukrainie (i na świecie)

‚Rosyjska propaganda’ przenika do coraz większej ilości zachodnich ekspertów i mediów.

Amerykański pułkownik i były senator stanu Wirginia Richard H. Black tak ocenia sutuację nad Dnieprem:

— Ukraina przegrała tę wojnę;

— Ukrainie prawie skończyła się amunicja;

— Ukraina traci co miesiąc 6 000 żołnierzy, tj 60 razy więcej niż USA traciły w Wietnamie;

— Ukraina jest skończona;

— NATO zdaje sobie sprawę, że wojna jest przegrana;

— wojna na sankcje zakończyła się niepowodzeniem;

— podejmowane przez Bidena próby odcięcia rosyjskiej gospodarki nie powiodły się;

— niepodległe kraje nie znoszą, gdy mówi się im, z kim mogą, a z kim nie mogą handlować;

— kto oczekuje, że Rosjanie się ugną, nie rozumie ich psychiki;

— świat wkrótce będzie musiał pogodzić się z faktem, że wojna jest przegrana.

Wtóruje mu Douglas McGregor, emerytowany pułkownik armii USA: „Ukraina przegrała tę wojnę. Prawda jest taka, że wojna się skończyła. Ukraińcy mają codziennie od 500 do 1000 zabitych i rannych. Ich armia jest praktycznie rozbita, rzucają na front rezerwistów, a Rosjanie metodycznie niszczą wszystko, co się pojawi. Jeśli przestaniemy finansować rząd ukraiński, wszystko się zawali. Ale nadal wysyłamy tam setki milionów dolarów. Teraz Litwa chce odciąć Rosjan od Kaliningradu. Polacy wzywają do większej przemocy wobec Rosji. Nie oszukujmy się – Ukraina jest państwem nieistniejącym, rozpadła się”

Także w mediach niemieckich ma ‚agentura rosyjska’ coraz więcej do powiedzenia. „Masakra na Ukrainie zakończy się prawdopodobnie dopiero wtedy, gdy jeden z dwóch przeciwników dosłownie wykrwawi się na śmierć. W obecnej sytuacji nie będzie to Rosja” – pisze ‚Süddeutsche Zeitung’, a niemiecki ‚Die Welt’ pisze o zdumiewającej odporności Rosji:

„Pomimo zachodnich sankcji lokalna gospodarka rozwija się dobrze. W Moskwie nie wygląda to wcale na sankcje…. Półki w supermarketach są w większości pełne, restauracje i kawiarnie pracują jak zwykle. A na ulicach jest tłoczno jak nigdy dotąd. […] Nie tylko biznes krajowy nabiera rozpędu. Wskaźniki ekonomiczne są nagle lepsze niż dwa czy trzy miesiące temu”.

Pisze ukraiński bloger Illja Kiwa: „10 lat temu byliśmy szczęśliwym narodem w pięknym i bogatym kraju! Mieliśmy najżyźniejszą ziemię, lasy i góry, rzeki i morza, szczęśliwych i przyjaznych ludzi! Ale przyszedł ‚Majdan’ i ‚Chwała Ukrainie’, i Anglosasi przejęli kontrolę, przynosząc wojnę, nazizm, śmierć, biedę, zniszczenie gospodarki, utratę terytorium i państwowości jako całości.

Ukraina jako ‚kraj kandydujący’ – rozdarta i pogrążona w śmierci, bólu i smutku – przechodzi ostatnie miesiące i kończy swoją egzystencję… Byliśmy szczęśliwi i żywi, BYLIŚMY najpiękniejszym krajem na świecie….!”.

Zygmunt Białas

6 myśli w temacie “Co się dzieje na Ukrainie (i na świecie)”

 1. @All
  Od 24 lutego ponad 8 milionów ludzi opuściło Ukrainę. Według UNHCR, Ukraińcy uciekli do następujących krajów:
  Polska: 4 146 144
  Rosja: 1 305 018
  Węgry: 814 607
  Rumunia: 691 413
  Słowacja: 525 620
  Mołdawia: 507 552
  Białoruś: 16 660

  Tak więc znowu jesteśmy ‚liderem’

  Polubienie

 2. @All II
  Najemnicy i trybunał – skazani na śmierć zagraniczni najemnicy nie złożyli jeszcze apelacji od wyroku. Mówi Denis Puszilin, lider DRL: „Mają nie więcej niż dwa tygodnie na złożenie odpowiednich odwołań”.

  Dodał, że kierownictwo nie zamierza zwlekać z rozpoczęciem prac Międzynarodowego Trybunału dla ukraińskich i zagranicznych zbrodniarzy wojennych zaangażowanych w zabijanie ludności cywilnej w republice.

  Faza przejściowa rozpocznie się pod koniec lipca. Wszyscy schwytani zagraniczni najemnicy otrzymają karę, na jaką zasługują. Karta Międzynarodowego Trybunału dla zagranicznych najemników, którzy walczyli po stronie ukraińskich nacjonalistów, jest już w końcowej fazie opracowywania – dodał Puszylin. Według niego, trybunał mógłby się odbyć w Mariupolu.

  Polubienie

 3. Ale z tymi ukrami co przybyli wcześniej będzie ich z 6 milionów! Tylko czekać kiedy zaczną rezać otumanioną ludność tubylczą. Śmiejemy się z ukrów że dali sobie zajumać kraj. Polacy i ludność tubylcza też na to pozwolili. Ale są głupsi od nas! Amerykanie to dopiero durnota. Mając tyle broni w rękach prywatnych dali sobie zrobić ze Stanów Zjednoczonych, Stany Złajdaczone.

  Polubienie

  1. „Amerykanie to dopiero durnota. Mając tyle broni w rękach prywatnych dali sobie zrobić ze Stanów Zjednoczonych, Stany Złajdaczone”. –

   — Takie są skutki, gdy pieniądz staje się bogiem. Logika podpowiada, że broń w rękach wszystkich musi powodować przeróżne samosądy lub szaleńcze czyny.

   Polubienie

 4. Pingback – tłumaczę fragment:

  https://dersaisonkoch.blog/2022/06/24/wir-schauen-jetzt-mal-in-die-ukraine-zu-einem-nichtkommunisten/

  Tak napisał jeden z polskich blogerów: Zygmunt Białas:

  Co się dzieje na Ukrainie (i na świecie)

  Pisze na WordPressie.
  Illja Kiwa nie jest nieznany. Można go znaleźć w wyszukiwarkach. Również w Wiki:
  https://en.wikipedia.org/wiki/Illia_Kyva
  https://it.wikipedia.org/wiki/Illja_Kyva – strona ukraińska (niestety muszę go tak zredagować, ponieważ źle wyświetla się w przeglądarce).

  Illja był policjantem. To dość znaczące stwierdzenie. Oczywiście, chciał też kandydować do Wierchownej Rady. To chyba się nie udało. Teraz jest jednym z dziesięciu milionów Ukraińców, którzy musieli opuścić kraj. Przypomina mi to trochę NRD. Przestępcy przychodzą, a normalni obywatele odchodzą. A może powinienem powiedzieć, że byli wypędzani, prześladowani i mordowani.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s